İşte balkonda çamaşırlarınızı kuruturken dikkat etmeniz gerekenler:

Büyük bir şehirde yaşıyorsanız ve nevresimlerinizi balkonda kurutmaya alışkınsanız, taze olmayacak ancak dışarıdan gelen kiri ve dumanı emecektir.

Bazıları ,çamaşırlarınızı yıkadıktan sonra kapalı bir alanda veya kurutucuda değil, temiz havada kurutmanın daha iyi olacağını, böylece kıyafetlerinizin tazelik kazanacağını ve güneşten gelen ışıkta iç çamaşırının bakterilerden temizlenebileceğini düşünüyor. Bu kısmen doğru .Özellikle şehirde çamaşırları yıkadıktan sonra balkonda kurutma işleminin hiç de iyi bir tercih olmadığını söyleyebiliriz.

Dairelerimiz çoğunlukla işlek caddelere bakmaktadır veya yakınında bulunmaktadır. Islak çamaşırlarınızı pencerenizin dışına sererseniz, filtre görevi görecek ve dışarıdan kendisine yapışacak tüm ince tozları ve kimyasal parçacıkları çekecektir. Burada ayrıca hepsi kanserojen olan ağır metallerden, fren lastiklerinden gelen tozlardan, isten vb. bahsediyoruz.

Çevreci, yatak çarşaflarının onlarla daha uzun süre temas halinde olması halinde akciğerlerimizin fonksiyonlarını bozacağını ve vücutta iltihabi süreç riskini artıracağını açıklıyor. Uyurken bu yatağın üzerine uzanırız ve vücudumuza giren bu tür parçacıkları soluruz. Kişinin bağışıklığının ne kadar güçlü olduğunun da önemli olduğu doğrudur ancak yine de olumsuz etkisi vardır.

Daha dikkatli olmamız ve kıyafetlerimizi terasta kurutmamızda bir sakınca yok, ancak temiz bir alanda, tozlu ve kirli sokaklardan uzaktaysak. Bu aynı zamanda bir evde yaşıyorsak ve yeşil bir bahçemiz varsa da gerçekleşebilir. Bazı çamaşır makinesi türlerinde, çamaşırların makineden kuru olarak çıkması işlevi bulunur. Ancak daha sonra ütüleme işlemi zordur. Bu nedenle ev hanımları çoğu durumda kıyafetleri kurutmanın doğal yolunu tercih eder. Banyodaki çamaşır kurutma makinesi bu görevi yerine getirmede yardımcı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir