Kripto Para Balinaları, Binance’den Bu Altcoini Alıyor!

Kripto para birimi balinaları, son zamanlarda oldukça hareketli. Özellikle Pepecoin (PEPE) traderları son fiyat düzeltmesinden etkilenmemiş gibi duruyor. Zira traderlar, aktif olarak daha fazla token biriktiriyorlar. On-chain analiz platformu Lookonchain, balina olarak bilinen üç büyük sahibin, yaklaşık yüzde 50’lik bir fiyat düşüşünün ardından PEPE tokenlerini biriktirmeye başladığına işaret etti. İşte detaylar…

Kripto para balinaları PEPE biriktiriyor

Pepe Coin (PEPE) yatırımcıları son fiyat düzeltmesinden etkilenmedi. Üstelik, önümüzdeki haftalarda tokenlar için yükseliş bekliyor gibi duruyorlar. Zira son zamanlarda varlıklarına ekleme yapıyorlar. On-chain analiz aracı Lookonchain Salı günü yaptığı açıklamada, üç balinanın hareketlerine işaret etti. Bu yatırımcıların, yaklaşık yüzde 50’lik bir fiyat düşüşünün ortasında bu haftanın başlarında PEPE tokenleri biriktirmeye başladığını söyledi. Lookonchain bir tweetinde “3 balina fiyat düştükten sonra PEPE almaya başladı” dedi. Ayrıca aşağıdaki ifadeleri kullandı:

0x50C1, fiyat 0,000002054 dolar iken Binance’den 1,4 trilyon PEPE (2,76 milyon dolar) çekti. 0x2Baa 0,000001942 dolardan 223 ETH (412 bin dolar) ile 212 milyar PEPE (429 bin dolar) satın aldı. 0x3AE8, 0,000001957dolardan 450 ETH (831 bin dolar) ile 424 milyar PEPE (864 bin dolar) satın aldı.

PEPE coinleri Binance’e de gidiyor

CoinGecko verileri, PEPE’nin son 24 saat içinde 420 milyon doların üzerinde işlem gördüğüne işaret ediyor. Ayrıca platform, fiyatların toparlanmadan önce hızla düştüğünü gösteriyor. Veriler ayrıca işlem hacimlerinin merkezi olmayan borsa Uniswap’ten kripto borsası Binance’e kaydığını gösteriyor. Zira Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Binance, geçen hafta PEPE’yi İnovasyon Kategorisi’ne eklemişti.   Geçtiğimiz 24 saat içinde Binance, Uniswap’teki 55 milyon dolara kıyasla 160 milyon doların üzerinde PEPE ticareti gördü.

Bunun olası bir nedeni, bireysel traderlar için daha fazla erişilebilirlik sağlanması. Ayrıca ağ talebi ve genel bir ücret artışı. Çarşamba günü itibariyle Uniswap’ta PEPE ticareti başına ortalama 35 dolar geliyor. Buna kıyasla Binance’te işlem başına önemli ölçüde daha düşük ücretler var. Diğer yandan DEXTools verileri, PEPE sahiplerinin Salı günü 100.000 kullanıcı kilometre taşını geçtiğini gösteriyor. Bu da fiyat düşüşüne rağmen sürekli satın alma faaliyetine işaret ediyor. Ayrıca uzmanlara göre, önümüzdeki haftalarda meme coin için olası bir “tersine dönüş” anlamına geliyor.

Sonuç olarak veriler, en büyük PEPE sahiplerinin 4 milyon dolardan 9 milyon dolara kadar gerçekleşmemiş kârlar elde ettiğini gösteriyor. CoinGecko verileri alım satım hacimlerinin merkezi olmayan borsa Uniswap’ten kripto borsası Binance’e kaydığını gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir