Mustafa Balbay: Cumhur İttifakı fiilen ikinci turmuş gibi her şeyi zorlayarak ilerliyor, Millet İttifakı kendisinden emin iktidara yürüyor

Cumhuriyet gazetesi yazarı Mustafa Balbay, 14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 50 geçilmediği taktirde, 28 Mayıs’ta ikinci kez sandığa gidileceğini belirterek, “İki büyük ittifakın da amacı birinci turda işi bitirmek. Ancak Cumhur İttifakı’nda şöyle bir hava görünüyor: Birinci tur yapılmış, kimse yüzde 50’yi geçememiş. Fiilen ikinci tur 14 Mayıs’ta yapılacak. Erdoğan-Bahçeli’nin attığı tüm adımlar bu psikolojiye dayalı. İki liderin başlıca ortak bakışı şu: Seçimi kazanmak için her şey geçerli!” diye yazdı.

Bugün yapılacak Kemal KılıçdaroğluMuharrem İnce görüşmesinden çıkacak sonucun değişim isteyen kesimin moral gücünü çok etkileyeceğini savunan Balbay, “Cumhur İttifakı fiilen ikinci turmuş gibi her şeyi zorlayarak ilerliyor. Millet İttifakı kendisinden emin iktidara yürüyor. Kılıçdaroğlu-İnce görüşmesinin, değişim diyenleri aynı hedefe yöneltmesini ve moral gücü yükseltmesini diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Yazının tamamı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir