Bahçeli’den ‘İnce Taneleri’ yorumu: Dilber karakteri komplo emaresi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Manisa mitinginde konuştu.

MHP liderinin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

MANİSA DEVLET YÖNETİMİNİN İLK DURAĞIDIR: Mahalli idareler seçimlerine 54 gün kala sizlerleyiz. Kalbimiz Manisa ile bir çarpıyor. 31 Mart seçimlerinin ülkemize, milletimize, Manisa’mıza, milli birlik ve kardeşliğimize vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyorum. 2019’da beka için milli karar çağrısı yapmıştım. Manisa’nın ehline emanet edileceğini söylemiştim; hamdolsun Manisa ehline emanet edildi. Manisa yanımızda durdu. Manisa’yı hizmetle kucakladık. Manisa tarihimizin canlı şahididir. Devlet yönetiminin ilk durağıdır. 16 şehzade Manisa’da sancak beyliği yapmıştır. İmparatorluk çınarının kökü Manisa’dan sulanmış, milli mücadele zaferi Manisa’da körüklenmiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıl dönümü sizlerin desteği ile taçlandı. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde korkuluklar yıkıldı.

MANİSA’DA DEMLENMİŞ SİYASİ EYLEMCİLERE MÜSAADE YOKTUR: 8 ay önce yine Manisa’ya sahip çıkıp sağlam iradeyi seçerek “İstikrar sürsün Türkiye büyüsün” tercihinde bulundunuz. 31 Mart’ta da yerel seçimlerde de inanıyorum ki Manisa yine sevdalılarına kucağını açacaktır. Varlığına ve birliğine ipotek koydurmayacaktır. 31 Mart’ta sandığa gidecek misiniz, sandığa sahip çıkacak mısınız, geleceğinize sahip çıkacak mısınız, huzurunuza sahip çıkacak mısınız, Cumhur İttifakı’na destek çıkacak mısınız? Madem evet diyorsunuz, sayın Cengiz Ergün’ü bir kez daha iradenize emanet ediyorum. Manisa’da demlenmiş siyasi eylemcilere müsaade yoktur. Manisa’nın tamamının hizmetine talibiz. Belediye adaylarımızın alayını birden sizlerin onayına sunuyorum. Soruyorum sizlere; vakti geldiğinde sandığa gidince Cumhur İttifakı’na destek verecek misiniz? Değerli adaylarımıza oy verecek misiniz?

VATANDAŞLIKTAN ÇIKARILMALI: Suça ve suçluya hoşgörü olamaz. Teröre ve teröriste acımak diye bit şeyden bahsedilemez. Masum insanlarımızın hayatına kasteden hainlerin en ağır şekilde cezalandırılması, bir daha güneş ışığı görmemeleri beklentim ve temennimdir. Şoförümüzü katleden cani vatandaşlıktan çıkarılmalı.

MANİDAR BİR KOMPLO: Astronot Alper Gezeravcı kardeşimizin uzaya gittiği, Türkiye’nin başını yükseklere çevirdiği şu dönemde bir dizi-film vasıtasıyla ‘Dilber’ karakterinin servis edilmesi de bir başka örtülemez çelişki ve zamanlama itibarıyla manidar bir komplo emaresi taşımaktadır.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir