Polat Ailesinin Gelini Hazal Erdoğan, Sonunda Sessizliğini Bozdu!

Kara para akladıkları ve vergi kaçırdıkları gibi birtakım suçlamalarla tutuklanan Dilan ve Engin Polat cephesinde sular bir türlü durulmak bilmiyor. Dilan Polat’ın eltisi, Alper Kürşat Polat’ın nişanlısı Hazal Erdoğan, uzun süre sonra sessizliğini bir paylaşımla bozdu. Detaylar…

Dilan ve Engin Polat’ın geçtiğimiz günlerde bir dizi suçlamayla tutuklanması, Türkiye gündeminde resmen bomba etkisi yarattı.

Tutuklananlar arasında yalnızca Dilan ve Engin Polat değil, ailenin birçok üyesi de vardı. Engin Polat’ın babası Sezgin Polat, kardeşi Alper Kürşat Polat, Dilan Polat’ın kardeşleri Sıla ve Can Doğu da tutuklanarak cezaevine gönderilen isimler arasındaydı.

Gazeteci Seher Yaşayacak, Engin Polat’a ait olduğu düşünülen şirketlerden bazılarının, Alper Kürşat Polat’ın üzerine yapıldığını iddia etmişti.

Şahsına yöneltilen suçlamaları kabul etmeyen Alper Kürşat Polat’ın ifadesinde şu sözlere yer verdiği konuşulmuştu hatta.

‘DLN isimli firmayı 2022’de devraldım. Bir işin ucundan tutup, kendime bir hayat kurmak istedim. 2 yıl gibi bir süreçte 5-6 şubeye ulaştım. Şirketleri yönetirken ya da kurarken Vergi Usul Kanunu’na muhalefet şeklinde bir eylemim olmadı. Babam, ağabeyim borç para istemiş; vermiş olabilirim. Benim örgüt ile bir ilgim veya alakam yoktur. Ben kara para aklamadım.’

Alper Kürşat Polat, tutuklanmadan kısa bir süre önce sevgilisi Hazal Erdoğan için büyük bir evlilik teklifi organizasyonu düzenlemişti.

Instagram’da 1 milyonu aşkın takipçisi olan Hazal Erdoğan, nişanlısının tutuklanmasının ardından sessizliğini bozdu ve dikkat çeken bir açıklama yaptı.

Hazal Erdoğan, “Biliyorum bu ayrılık uzun sürmeyecek, çok yakında yine gözlerimin içine bakıp ‘Bu da geçti, bu da bitti’ diyeceksin…” sözleriyle dikkat çekti.

Şu an ne Dilan ve Engin Polat çiftinin ne de diğer aile bireylerinin ne kadar ceza alacağı, hatta ceza alıp almayacakları belli değil.

Bakalım zaman ne gösterecek…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir