Bravo Gökhan

Türkiye’de son beş yılda zirveyi kimseye bırakmayan ve en çok yarış kazanan jokey olan Gökhan Kocakaya gittiği ABD’de de boy göstermeye başladı. Şampiyon jokey önceki gün Newyork’ta ilk yarışını kazandı.
Kocakaya böylelikle Kanada-North Vancouver doğumlu olan Şahin Civaci’dan sonra Amerika’da yarış kazanan ikinci, Türkiye doğumlu olan jokeyler içerisinde de ise Amerika’da yarış kazanan ilk jokey olma unvanını elde etti. Bustin Shout isimli safkanla finişi önde geçen Gökhan Kocakaya, “Atımın yarışlarını seyrettim, pistin iç tarafını sevmediğini gördüm, bir de yakın ara koştuğumuz için acele etmek istemedim. Erkenden dışarıya çıkmak istedi ama ben doğru zamanı bekledim, sonrası ikimiz için de kolay oldu” dedi. Şampiyon jokeyimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.
Bugünkü yarışlara gelince. İstanbul’da ikinci ayaktaki Bayramdere’yi birinciliğe yakın görüyorum. Son ikinciliğini beğendiğim safkan bu kez maidenden çıkabilir. Rakibi Mehmet Bey olur düşüncesindeyim. Günün sürprizi olarak ilk ayaktaki Cüda’yı tavsiye ederim. Herkese bol şanslı bir gün diliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir