Xiaomi 13T Pro, Avrupa’da HyperOS güncellemesi alıyor

Xiaomi’nin yeni işletim sistemi HyperOS, Avrupa’daki Xiaomi 13T Pro cihazları için yayımlanmaya başladı. 5.8GB boyutundaki bu güncelleme, cihazlara HyperOS 1.0.3.0 sürümünü Android 14 üzerinde sunuyor ve en güncel Aralık güvenlik yamasını da içeriyor.

Ancak, kullanıcılar MIUI’den büyük bir ayrılık bekliyorlarsa, biraz hayal kırıklığına uğrayabilirler. HyperOS, MIUI’nin iyileştirilmiş bir iterasyonu gibi hissettiriyor; önemli bir değişiklikten ziyade. Genel görünüm ve hissiyat tanıdık, bazı küçük ayarlamalar ve iyileştirmelerle birlikte.

Yeni güncelleme sadece tanıdık bir arayüz sunmakla kalmıyor, aynı zamanda her cihaza özgü performans optimizasyonları vaat ediyor ve Xiaomi, güç verimliliği ile sinyal stabilitesinde iyileştirmeler yapıldığını iddia ediyor.

Kilit ekranı, çeşitli efektler ve stiller ile daha fazla özelleştirme seçeneği sunuyor. Ana ekran simgeleri yenilenmiş ve çoklu pencere arayüzü de geliştirilmiş durumda. Ayrıca, güncelleme Google’ın Android 14’ten gelen tüm son iyileştirmeleri de içeriyor.

Xiaomi 13T Pro, Avrupa’da HyperOS güncellemesi alıyor

Güncellemenin dağıtımı kademeli olarak gerçekleşiyor, bu yüzden Xiaomi 13T Pro kullanıcıları birkaç gün içinde bu güncellemeyi alacaklar. Cihaz, Android 14’ün bu gelişiyle birlikte kalan üç yıl dahil olmak üzere dört yıl boyunca büyük işletim sistemi güncellemeleri almayı garanti ediyor.

Kısa bir özet geçmek gerekirse, Xiaomi 13T Pro, 1.5K çözünürlüğe ve 144Hz uyarlanabilir yenileme hızına sahip 6.67 inç AMOLED ekrana sahip. Ayrıca, akıllı telefon IP68 sertifikalı toz ve suya karşı dayanıklılık sunuyor.

Arka tarafta, OIS özellikli Leica markalı 50MP ana sensörle liderlik eden üçlü kamera kurulumu bulunuyor. Bu ana sensöre, 50mm odak uzunluğuna sahip 50MP telefoto lens ve 12MP ultra geniş açılı kamera eşlik ediyor. Ön tarafta ise 20MP’lik bir selfie kamerası bulunuyor. Akıllı telefon, 24fps’de 8K videolar çekebiliyor ve ayrıca 10-bit LOG kaydı desteği de sunuyor.

Cihazı güçlendiren ise MediaTek Dimensity 9200+ işlemci. 16GB’a kadar RAM ve 1TB depolama kapasitesi sunuyor. Akıllı telefon, 120W hızlı şarj desteğine sahip 5,000mAh batarya ünitesiyle çalışıyor. Ayrıca, telefonun termalini kontrol altında tutmak için bir ısı dağıtım sistemi de mevcut.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir